دزدگیر اماکن

انواع سیستم دزدگیر و اماکن

انواع دزدگیر اماکن :

سیستم‌های آلارم دهنده

کارایی این سیستم‌ها بسیار ساده و ابتدایی می‌باشد.در این نوع سیستم‌ها در صورت فعال شدن سنسورهایشان تنها قابلیت به صدا درآمدن آژیرهایشان را دارند و باید امیدوار بود که صدای آژیر سارق را فراری دهد. این نوع دزدگیر ساختمان از سنسور و آژیر هشدار دهنده تشکیل شده است و برای حفاظت‌ مکانهایی مناسب است که فرد خود حضور داشته و می‌تواند صدای آژیر را بشنود.

سیستم‌های تماس گیرنده

این نوع سیستم‌ دزدگیر ساختمان خود بر دو نوع است.

  • سیستم‌های هشدار دهنده به تلفن ثابت: در این نوع سیستم‌ها با به صدا درآمدن آژیر با شماره تلفن فرد تماس گرفته و فرد را از فعال شدن سیستم امنیتی آگاه می‌کند. ازیک پنل و بلندگو آژیر و سنسورها تشکیل شده و می‌توان تا ده شماره پنل کنترل وارد کرد در صورتی که شماره تلفن اول پاسخگو نباشد با شماره بعدی تماس گرفته می‌شود.
  • سیستم تماس گیرنده با تلفن همراه: در این سیستم که دزدگیرهای سیم کارتی هم نامیده می‌شوند با تماس به تلفن همراه داده شده به سیستم فرد را از ورود غیر مجاز آگاه می‌کند، مزیتی که این نوع سیستم نسبت به سیستم قبلی دارد نیازی‌ به ارتباط سیم تلفن به پنل کنترل نداشته و از طریق امواج GSM یا همان امواج موبایل با فرد تماس می‌گیرد و شخص را آگاه می‌سازد.

سیستم‌های دزدگیر اماکن هوشمند

این نوع سیستم ها از طریق شبکه‌های وای فای به گوشی شما متصل میشوند و بوسیله اپلیکیشن طراحی شده در گوشی همراه یا با ارسال پیامک فرد را از ورود غیر مجاز آگاه می‌سازد. از مزیت‌های این سیستم کنترل از راه دور دزدگیر و شخصی سازی اماکن مورد نظر اعم از سیستم اطفاء حریق و خاموش و روشن کردن لامپ‌ها می‌باشد. در انواع دزدگیر اماکن این را می توان پیشرفته ترین نوع دانست.

سیستم‌های وایرلس یا بدون سیم

سیستم دزدگیر اماکن وایرلس سیستم‌هایی هستن که بین پنل مرکزی و سنسورهای سیستم هیج سیمی به کار نرفته و از طریق امواج رادیویی بسته به نوع حسگر با پنل ارتباط گرفته و وجود حرکت را به پنل منتقل می‌کند. مزیت دزدگیر ساختمان بدون سیم، نصب راحت آن‌ها و نبود امکان قطع ارتباط بین سنسور و پنل مرکزی می‌باشد.در موارد سیم دار هزینه زیادی صرف تعبیه و جاسازی سیم ارتباط می‌شود که سیستم وایرلس این نقص را برطرف میسازد. همچنین به خاطر نبود سیم نصب دزدگیر اماکن می توان سنسورهای بیشتری را در اماکن مورد نظر تعبیه کرد و سرعت آگاه سازی فرد را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *